KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13395520
nr 1339 5520
Sture Haglundh
(f. 1908), Sverige
Oljemålning, "Klippa Capri". Signerad, daterad -66. Olja på duk, 61x84 cm
Sture Haglundh, svensk målare och grafiker född 1908 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 3 augusti 2020
kl 19:22:00
100 kr
150 kr
Sture Haglundh
Läs mer om Sture Haglundh